| GeorgyannaAG a întrebat:

Am o intrebare care e legata de viata mea din viitor. De mica mi-am dorit sa fiu o actrita-cantareata, dar se pare ca aici in Romania nu poti face aproape nimic. Am voce si imi place enorm de mult sa fac actorie ca Ariana Grande sau Selena Gomez. Asa ca am decis de curand ca in viitor dupa ce voi termina liceul de muzica si facultatea de actorie sa ma mut in America (California, Hollywood, LA, New York dar inca nu m-am decis care oras e mai bun pentru a deveni un star). In Romania nu vreau sa fac asta pentru ca cei de aici (vedetele) nu sunt cunoscute ca cei din alte tari, eu vreau sa am foarte multe vizionari pe YT si sa apar in emisiuni tv si sa fiu cunoscuta in lume! Intrebarea mea este ca, cum as putea sa fac sa pot deveni ce visez, adica ar trebui sa merg la ceva preselectii de actorie sau sa merg la vreo emisiune pentru a putea sa mi se descopere talentele? Dau funda pentru cel mai bun raspuns happy;*

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand trebuie sa rogi pe mami si tati sa te duca la o scoala muzicala sa fii testata si sa munecsti pe rupte ca sa poti intra la un liceu de arta, fara de care nu te poti face prea cunoscuta in tara, ca sa ai o sansa sa pleci afara.
Daca ai talent, poti lua meditatii cu un profesor de muzica.

In al doilea rand, trebuie sa te apuci serios de invatat engleza ca sa o vorbesti fluent si fara accent.
Deci, rogi parintii sa-ti ia profesor de engleza si sa te apuci serios de pregatit.

In al treile-a rand, pui parintii sa-si mai ia si jobrui de noapte sau de weekend, ca sa stranga bani peste ani, ca sa poti pleca in America, pentru ca o faculatte acolo costa cam $30.000 pe an, deci, o gramada de lei vor trebuii ai tai parinti sa stranga, ca sa-ti ofere ceea ce vrei tu.

Deci, daca intrunesti toate 3 conditiile, atunci ai sanse sa ajungi si in America visurilor tale, pana atunci, tot ce se cere de la tine sunt: invatat pe rupte si luat note doar de 9 si 10, ca sa ai sanse sa-ti vezi visul cu ochii.

| GeorgyannaAG explică (pentru Violleta2022):

Multumesc pentru raspunsul tau, dar facultatea vreau s-o fac aici in roania si pana atunci o sa imi iau si eu un job sa imi pot strange bani si voi tine cont de conditii

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru Violleta2022):

Mai degraba parintii ei trebuie sa indeplineasca conditii.
De unde pana unde iti permiti sa gandesti astfel? Parintii sa isi mai i-a si alte joburi ca sa stranga bani pentru ea.
Stai putin ca nu sunt nici roboti, nici slugi. Fiecare sa munceasca pe picioarele proprii. E o mare lipsa de inteligenta si umanism ce ai putut tu scrie.
Imi pare rau de parintii tai daca intr adevar gandesti astfel.

| Violleta2022 a răspuns (pentru MeimeiPinguinu):

As spune ca lipsa inteligentei este la tine in acest caz.
Vad ca nu esti parinte sa stii cate sacrificii poate face o mama sau un tata, sau ambii, ca sa-si vada copilul indeplinit. La doar 21 de ani, esti inca micuta ca sa stii asta, dar pentru ca esti leoiaca (apropo, chiar suntem nascute in aceeasi zi amandoua), stiu ca vei fii o mama buna, care va face tot posibilul sa se sacrifice pentru copilasii sa-i, cand ii vei avea, asa cum am facut si eu.
Ma rog, continui sa-i ajut, desii sunt mult mai mari si decat tine, dar sunt la capatul pamantului pentru ei, alaturi de ei, si de visurile lor.

Cat privesc parintii mei, nu mai sunt pe lumea asta, dar s-au sacrificat pentru mine si fratii mei, sa ne asigure tot ce am avut nevoie si ne-au ajutat enorm, chiar si peste ani, din munca lor si din efortul lor.

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu pot fi de acord fiindca gandesc rational iar de mica am cautat sa ma ridic pe propriile picioare independent.
Aici maturitatea si inteligenta nu tine de ani..Si cred ca stii foarte bine asta fiindca intalnim, vedem si auzim de tot felul de persoane care sunt din toate etapele vietii. Cred ca stii tu din ce este alcatuita maturitatea daca tot spui ca esti cu mult mai invarsta decat mine si tot din aceeasi zi nascuta (cand poate datele de pe profilul meu nu sunt cele reale sau nu sunt singura utilizatoare a contului ).
Sunt constienta de sacrificiile pe care il poate face un parinte dar de ce? Pana la urma asta este viata ei, sunt alegerile ei si ea va trebuii sa faca ceva in aceasta privinta. Desigur e minunat sa primeasca ajutor financiar si cel mai de pret sentimental / moral dar nici de cum sa ajunga familia sa isi sacrifice si restul vietii pentru viata ei.
Fiecare suntem fiinte care venim sa evoluam, sa progresam, sa rezolvam, sa intelegem viata insine, nu sa ne sacrificam viata pentru a altuia chiar daca e copilul tau trebuie sa dea si el cu, capul de pereti si cand mai are si mofturi sa ajunga o mare celebritate.

| Violleta2022 a răspuns (pentru MeimeiPinguinu):

Mult, enorm de mult egoism in ceea ce spui aici!
Se vede clar ca nu esti mama si nu ai habar cat se poate sacrifica cineva de dragul copiilor.
Lipsa experintei de viata isi spune inca odata cuvantul!
Aici nu-i vorba de mofturi sau razgaiala copilului, ca asta se poate rezolva rapid, in urma unui test profesional, sa se vada daca are sau nu talent.
Daca are talent si va intra la un liceu de arta, categoric l-as sustine material sa-si faca o cariera de succes in acel domeniu.
Daca nu are talent, evident ca nu mai batem campii degeaba si il indrumam spre ceva mai "pamantesc" decat sa-l sustinem in mofturile lui ireale.
Dar, dupa cum spuneam, lipsa maturitatii si experintei te-a facut refractara la acest subiect, ori egoismul care te domina.

14 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Buna,
Eu vad Romania ca o tara a tuturor posibilitatilor..Si din cate am observat si cantaretii nostri au milioane de vizionari pe Yt si nu numai. Toate marile staruri de unde crezi ca au pornit? De jos clar...
Asa ca daca chiar iti doresti. Pornesti si muncesti de jos de aici iar daca intr-adevar esti talentata si persisti. Vei ajunge sus.
In America daca zbori ce faci? Ai pe cineva acolo, ai idee cat costa o chirie. Ai idee cum e sa fi acolo ca intr-o alta lume?
Fiecare tara are uscaturile ei si daca nu stii vorba aia.O vei simtii pe propria piele : "Nicaieri nu e ca acasa"
Dar nu uita..Nu iti da omenia si sufletul pentru celebritate si bani.
Succes!

| GeorgyannaAG explică (pentru MeimeiPinguinu):

Mersi, dar da am o matusa acolo si da stiu cat costa o chirie dar eu chiar pornesc de foarte jos si voi munci pentru a putea ajunge acolo

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

E clar esti facuta pentru holiud, ia-ti bilet, ei te asteapta.

| GeorgyannaAG explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Mersi dar inca mai am de asteptat cativa ani

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Holiud e cel mai infect loc de pe lume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trezeste-te!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

JUlliana asta e sanatoasa la cap?laughing)

| JoleneSth20 a răspuns:

Câţi ani ai?

| GeorgyannaAG explică (pentru JoleneSth20):

Am 14 ani si eu ma gandesc foarte mult la viitorul meu pentru ca as vrea sa am un viitor mai bun ca al parintillor mei si asta ma marcat destul de mult