| Trandafyrol a întrebat:

BUNĂ TPU! Am o întrebare.
Ce acte,chestii îți trebuie pentru a intra în STATELE UNITE ALE AMERICII? Motivul care aș vrea să mă duc în America, este pentru că eu vreau să dau audiții pentru Disney.
Am auzit că trebuie viză și nu știu ce dar încă nu sunt sigur de asta.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand iti trebuie viza adecvata scopului calatoriei tale in USA.
In al doilea rand dupa ce obtii viza ai nevoie la intrarea in SUA sa demonstrezi diverse lucruri in functie de ceea ce esti intrebat, lucruri precum documente conform carora ai interviuri si drept de munca in state, bani sa te intretii pe prioada cat esti acolo, persoane de contact samd.

E ceva mai complicat decat visa de turist daca tu te duci acolo pentru un loc de munca