| casian503 a întrebat:

Am o intrebare! Eu as vrea sa intru la liceul de muzica Vidu din Timisoara! Mie imi place muzica si imi doresc sa imi fac o cariera din asa ceva! Iubesc muzica si anul viitor am sa imi incerc norocul la X factor caci o sa am 14 ani atunci, insa am auzit ca acolo intri foarte greu si doar daca "Impingi" ceva... adica sa le dai ceva atentii oamenilor de acolo, am ceva sanse sa intru la acest liceu? Fac canto de ceva ani

2 răspunsuri:
| ViolaTM a răspuns:

Este vocaţional. Până la Anu ai timp să iei lecţii de canto şi de un instrument. Oricare. Baftă. Dar start now. Nu mai pierde nici o lună. Învaţă ceva uşor şi rapid.
Şi mergi la meditaţii. Dacă de canto nu îţi permiţi, ăla fă-l doar o luna două, şi apoi faci acasă vocalize. Dar de instrument ţine-te un an.

| casian503 explică (pentru ViolaTM):

Multumesc de sfat! happy