| andre57 a întrebat:

Am o intrebare in legatura cu admiterea la medicina. Vreau sa dau la umf Tg Mures. Pe siteul lor gasesc o singura materie de admitere cum ar veni bibliografia. Aceasta e valabila pe toti anii sau cum?

Răspuns Câştigător
| AndreeaRamona21 a răspuns:

Buna,admiterea o dai din biologie sau chimie la alegere. Ai 2 manuale, unul de biologie iar unul de chimie din care inveti, depinde ce vrei. Din ce am inteles sunt intrebari 50% din cartile alea si 50% la prima vedere,insa chiar azi a fost cineva in liceu de la acea facultate si ne a spus ca intrebarile la prima vedere sunt aproape indentice cu cele din carte, schimbate putin doar. In concluzie, daca dai din biologie, tot ce trebuie sa stii se afla in acea carte, rosie parca e. Multa bafta!

| andre57 explică (pentru AndreeaRamona21):

Chiar vreau sa dau din biologie, multumesc mult

| AndreeaRamona21 a răspuns (pentru andre57):

Cu placere! Multa bafta si spor la invatat, e o meserie de viitor.

4 răspunsuri:
| aADI a răspuns:

Am un prieten acolo in anul 1, învață bibliografia din cap până în coadă. Și dacă tu crezi că e valabilă... Nu prea e valabilă, dar îți dai seama că din bibliografia aia tot înveți ceva util, deci o să te mai intâlnești cu anumiți termeni din bibliografie. De ajutat tot o să te ajute, îți dai seama că nu o să fie bibliografie din ce ai facut tu ieri, și doar despre medicină. Deci fără dar și poate te ajută, la facultate o să înveți mult mult mai in detaliu și multe alte informații. Spor.

| AndreeaRamona21 a răspuns:

Admitere dai din biologie sau chimie. Sunt manuale si de biologie si de chimie pe care le poti comanda.Din cate am inteles, intrebarile sunt grila si 50% din carte si 50% la prima vedere, dar chiar a fost azi cineva in liceu din facultatea aia si a spus ca si cele la prima vedere sunt tot ca cele din carte, dar schimbate foarte putin. Deci invata bine din cartea aia de biologie sau chimie ce alegi si o sa fie oklaughing