| Maria1521 a întrebat:

Am o problemă. Azi mi-a fost frica sa nu ma asculte la o materie si in pauza de 1 am plecat acasă spunandu-i unei colege sa spuna profesorilor ca mi-a fost "rau".Am gandit asa : decat sa i-au un 4 mai bine plec acasa, dar s-a dovedit a fi fals straight face. Am ajuns acasa si m-a sunat o colega sa merg la ora deoarece asa a spus profesoara Nu am mers deoarece i-am spus ca imi este rau. Am stat acasa si de atunci ma gandesc foarte mult ce o sa fac maine cand voi da ochii cu doamna diriginta. (este severa). Sunt foarte trista deoarece am facut chestia asta. Deci am 2 probleme : - Cum sa fac sa nu ma mai simt trista si frustrata? Si - Ce as putea face in privita dirigintei si a profesoarei care m-a pus sa merg la ora. Vă rog ajutati-ma sad

1 răspuns:
| InvisibleTouch a răspuns:

Hello!

E ciudat sa te puna profa sa vii la ora cand tu esti acasa si ti-e rau straight face Nu cumva i-a spus cineva ca ai plecat de frica ascultarii? Daca nu, mai ai tu " antecedente" cu privire la fuga de la ore sa nu te asculte pe motiv ca ti-e rau? big grin Gandeste-te la cele doua variante... una din ele cred ca se potriveste situatiei tale. Acum chiar nu ai ce sa mai faci, gandeste-te ca nu te ajuta cu nimic frustrarea sau tristetea. Faptul e consumat si asta e, o sa treaca big grin In cel mai rau caz te cearta putin sau te asculta, asa ca fii pregatita cel mai bine :p Daca te intreaba profele ceva poti sa le spui ca iti pare rau ca ai lipsit insa afla prima data motivul pentru care te-a chemat la ore pentru ca repet chiar este fff ciudat sa te cheme cand stie ca ai plecat acasa pentru ca ti-e rau happy Succes!