| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU! Am participat la un concurs pentru ocuparea functiei de grefier pe perioada determinată si am ocupat un post, dar cand am completat cererea inainte de concurs am uitat sa trec nr de telefon, am trecut doar mailul. Ideea este ca acum daca ei vor sa ma contacteze eu nu am numar...am trimis mail la curtea de apel, unde am susținut examenul. Credeti ca ar trebui sa ma duc la Curte sa le zic? Sau sa astept sa vad daca imi trimit pe mail? Eu sunt din Craiova si am obținut loc la Motru. Multumesc.

8 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

De regula aceste lucruri se comunica in scris, deoarece trebuie sa aiba dovada comunic arii. In justitie nu se "merge" pe vorbe.
De altfel, nici o institutie a statului nu face altfel. Poate fac asa firmele private.
Dar nu-i rau sa mergi sa te interesezi ce trebuie sa faci in continuare sau cel putin sa dai un telefon.

| CatrinaAndreea a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Da, asa este, aveti dreptate, ar trebui sa primesc înștiințare. O sa ma duc maine sa ma interesez,. Mulțumesc frumos!

| Mike155 a răspuns (pentru CatrinaAndreea):

Cum a fost? Ai primit înștiințare? La câte zile după rezultate v-au chemat pentru numire?

| NunuNini a răspuns:

Asta e intrebare de un om care a promovat un examen de grefier? Daca nu te descurci cu o problema asa de simpla...
Si totusi, de unde stii ca ai obtinut postul? Cum te-au anuntat?

| CatrinaAndreea a răspuns (pentru NunuNini):

S-a postat pe site, fiecare am primit un cod care ne-a fost atribuit

| NunuNini a răspuns (pentru CatrinaAndreea):

Si acum, de ce mai astepti telefon? Nu trebuie sa te prezinti undeva?

| CatrinaAndreea a răspuns (pentru NunuNini):

Pai nu au specificat, probabil urmeaza sa ne spuna si de asta zica ca s-ar putea sa ne sune sa ne comunice acest aspect.

| NunuNini a răspuns (pentru CatrinaAndreea):

Atunci du-te pana la ei si comunica-le telefonul. Sa nu ai surpriza sa pierzi postul in favoarea urmatorului, numai pentru ca nu te-au putut contacta.