| anonim_4396 a întrebat:

Bună tpu.Am și eu nevoie de ajutor puțin.M-am gândit să dau la facultatea de asistență medicală, aș vrea să fiu asistent la smurd sau la spital.
Doar că am auzit că dacă vreau să intru într-un post de asistent trebuie să am pile.
E adevărat?

1 răspuns:
| Iote a răspuns:

Nu trebuie sa ai pile. Trebuie sa fii al naibii de bun. Pentru ca acolo salvezi vieti in secunde. Zi si mai ales noapte. Nu ai timp ca in spital. Si daca vrei asta, e indicat sa faci voluntariat la ei. Asta te va ajuta in experienta, sau sa te decizi daca mai vrei.