| alexandracmp a întrebat:

Buna TPU,
Am și eu nevoie de o informație, când se termina practica la Scoala Postliceala Fundeni, când se încheie semestrul mai exact?!
Va mulțumesc, o zi frumoasa!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

"Învățământ postliceal:

Potrivit datelor furnizate de Ministerul Educației, există diferențe foarte mari între diversele calificări de școală postliceală și de școală de maiștri, din punct de vedere al datei de finalizare a cursurilor în anul școlar 2021-2022, diferențe date de planurile de învățământ specifice celor 93 de calificări la școala postliceală și celor 53 de calificări la școala de maiștri. Astfel:

Pentru calificările cu durata de școlarizare 1 an, cursurile se încheie pe 17 iunie 2022

Pentru calificările cu durata de școlarizare de un an și jumătate, cursurile s-au încheiat în iarnă (perioada 22 decembrie 2021-11 februarie 2022) pentru cei din anul II și se încheie în intervalul 14 aprilie-24 iunie pentru elevii din anul I

Pentru calificările cu durata de școlarizare de 2 ani, cursurile se finalizează în perioada 13 mai-01 iulie 2022

Pentru calificările cu durata de 3 ani, cursurile se finalizează în perioada 17-24 iunie 2022

Pentru calificarea "Asistent medical generalist", elevii din anul I, II sau III de studiu încheie cursurile pe 5 august 2022"

https://www.edupedu.ro/......6-de-zile/