| MaybeJustMe a întrebat:

am lipsit de la munca 3 zile nemotivate pentru ca voiam sa imi dau demisia la zi si nu a vrut sa imi semneze la zi, asta insemnand sa intru in preaviz, dar eu am zis ca oricum nu mai vin, deci mi s-a zis sa nu mai vin si dupa 3 zile sa mi se desfaca contractul de munca.

Ce probleme mai exact o sa imi faca desfacerea disciplinara a contractului individual de munca?

Am primit scrisoare si am fost convocat la acea cercetare disciplinara... dar daca ma duc nu am ce motiv concret sa spun sau ce sa dovedesc...

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Desfacerea disciplinara a contractului individual de munca te poate afecta la o noua angajare, nu cred ca vreun angajator are nevoie de salariati indisciplinati.
In rest nu sunt probleme, indiferent ca te prezinti sau nu la cercetarea disciplinara.

| Frank51 a răspuns:

Ti se desface contractul de munca si daca mergi si daca nu mergi. Gaseste un motiv si spune-le ceva, sau nu te duce, e alegerea ta, oricum nu patesti nimic.

| FreddieM a răspuns:

Mergi la medicul tau si ia-ti medical pe zilele alea. Te-ai simtit rau si medicul nu are de ce sa te refuze, e purul adevar. Mergi urgent.