| catalinmobil a întrebat:

am si eu o intrebare: ce calitati trebuie sa aiba o persoana pentru a deveni un bun dansator? dau funda happy big grin

Răspuns Câştigător
| MyGuardianAngel a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai incredere in tine, nimic nu poti face daca nu ai incredere in propriile puteri, trebuie sa ai rabdare, sa stii ce faci, sa fii sigur de ceea ce faci, trebuie sa ai simtul responsabilitatii, daca nu, lasi balta tot, sa fii optimist, ca poti face acel lucru, sa nu ii bagi in seama pe cei care te jignesc, sa nu te lasi, doar pentru ca nu ai reusit din prima, repetitia este mama invataturii si esecul este un pas spre succes, sa fii ambitios, sa fi gentil, sa faci pasii cu delicatete ca si cum ai zbura sau ai perpata pe un lan de flori, fa miscari gratioase. Repeta acasa scheme incete ale mainilor si picioarelor, poti sa le faci mai smecheresti, sau nu stiu, depinde de dans, imagineaza-ti ca si cum ai sta in fata spectatorilor care te aplauda si apreciaza incontinuu, iar la o greseala te incurajeaza si aplauda si mai tare, iar tu zambeste si simta-te multumit de harul acesta. Nimic nu e imposibil daca te straduiesti cu adevarat si depui o munca cinstita! Sper ca te-am ajutat intr-un fel!

| MyGuardianAngel a răspuns (pentru MyGuardianAngel):

Multumesc mult. Nu credeam chiar ca raspunsul meu va fi!

6 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Salut! O persoana ca sa devina un dansator bun trebuie sa aiba agilitate, energie, rabdare

| tlaura a răspuns:

Sa fie calm si sa aiba rabdare happy

| mary4048 a răspuns:

Probabil ureche muzicala pentru a simti ritmul si mobilitate si rezistenta fizica! Succes!

| TaviComplicat a răspuns:

Trebuie sa isi poata coordona cat se poate de bine si rapid muschii, trebuie sa fie energica ca sa nu oboseasca, si sa simta miscarea ca o exprimare a starii sufletesti.

| Dragosgrecu a răspuns:

In primul rând sa iti placa! Sa traiesti dansul, sa simti muzica! Uite aici https://facebook.com/dreamcabaret/, câta bucurie si expresivitate au fetele. Mult succes!