| Pablo45 a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de Scoala de politie...La vizita medicala pot sa fiu admis daca am astigmatism la ochiul drept(port ochelari)

Există vreo sansa sa ma admită?

Funda!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Citeste pe aici: http://bit.ly/2J789BS Poti sa-l si descarci.

| Pablo45 explică (pentru Salontanul):

Dar daca imi fac alta perechi de ochelari sub -/+ 3? Ar merge?

| Pablo45 explică (pentru Salontanul):

Dar daca imi fac o alta pereche de ochelari sub -/+3 ar merge? Mentionez ca am la ochiul drept -5 si la cel stang -1.25?

| Salontanul a răspuns (pentru Pablo45):

Din cate stiu eu in situatia ta nu se poate face nimic. Nu te accepta pentru ca este prea mare dioptria la un ochi.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Există vreo sansa sa ma admită?"

puțin probabil

| Alexandrionelu a răspuns:

România este tara tuturor posibilităților. În orașul meu este un polițist destul de tânăr cu înălțimea de maxim 1, 60 m.
Cred ca diferența de inaltime a fost egala cu grosimea plicului happy

| Salontanul a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Nu! Baremul de inaltime la politie a fost scos prin lege. Citeste pe aici: http://bit.ly/2HYjHFs