| LolNope a întrebat:

TPU, am si eu o nedumerire.
Daca eu intentionez sa urmez medicina si vreau o bursa de sudii in SUA, acolo stiind ca facultatea se face diferit, tinand 11 ani, pot primi aceasta bursa pe baza notelor din liceu, sau trebuie mai intai sa studiez un an in Romania, pentru ca apoi, pe baza notelor din facultate, sa primesc bursa de merit?
Intreb asta, deoarece imi doresc sa am o facultate facuta la o universitate respectabila, insa, parintii nu isi pot permite sa imi plateasca taxele de acolo, singura mea sansa fiind o bursa.

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Studiaza site-ul acesta http://www.studiuinamerica.go.ro/

| seba99_8797 a răspuns:

Depinde de universitate. Vezi la ce universitate vrei sa aplici suna la relatii cu publicul si cere sa vorbesti cu un consilier pentru studenti internationali