| iluvkth a întrebat:

Am terminat clasa a 8-a acum. Imi doresc foarte mult sa ma fac designer de interior.
Am talent la desen si ma pricep la lucrurile astea.
Dar, am o intrebare..Trebuie sa ma duc la un liceu de arte? Pentru ca mi-am cam ratat sansa sa ma duc la unul de genul asta.
Ce ar trebui sa fac ca sa devin designer de interior?

2 răspunsuri:
| simpluone a răspuns:

Sa te pregatesti pentru facultatea de Arhitectura la care poti da dupa terminarea oricarui liceu. Intre timp iti recomand sa te joci cu programe specializate de design sau reprezentare 3D. Succes

| TheBoyTheCool24 a răspuns:

Sincer, dacă te duceai la un liceu de genul vedeai pasiunea asta a ta mai mult ca pe o obligație. Am fost într-o situație similară, sunt pasionat de programare și m-am dus la un liceu de mate-info. Ghici ce? Școala nu m-a ajutat cu nimic, mai mult a pus presiunea asupra pasiunii mele. În orice caz, dacă te referi la o anumită diplomă, nu cred că este cazul. La liceu, e doar cultură generală, după-aia poți să mergi la ce facultate vrei tu.