| TednaDru a întrebat:

Am terminat si eu in iunie masteratul in economie, am tot incercat sa ma angajez la profi, le-am trimis cv-ul si nici urma de raspuns, iar in trecut, la o banca dar au adus altii mai in varsta decat mine, cu experienta si vreau sa va intreb, in Timisoara sau Craiova (preferabil in Timisoara) esista locuri de munca vacante in domeniul economic (preferabil la o banca) pentru cei ce nu au experienta?
Am nevoie doar sa stea cineva langa mine 2-3 zile si sa ma ajute cu sfaturi pana imi dau seama si apoi lucrez fara problema restul de 40 de ani.
Spre deosebire de altii care intra pe pile sau cu "$$$" experienta monetara, eu nu am cum altcumva sa imi gasesc de lucru, doar prin cv.
Stiu sa lucrez in word, putin in excel si powerpoint si ma descurc destul de bine cu engleza.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista atatea site uri de joburi. chiar asa de greu e sa cauti si sa trimiti zeci de cv uri?
Si chiar te asteptai dupa 2 cv uri sa fii angajat?