| AlexAL275 a întrebat:

Bună TPU! Armată sau poliție? Unde ar fi mai avantajos? La armată mă gândeam ca subofițer. Aș vrea mai ales să-și dea cu părerea cei care se află acolo. Un site sau ceva unde să văd ce-mi trebuie

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nici una nici alta, fă altceva:

https://www.tpu.ro/......reptare-a/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu voi da la armata din toamna, dar este greu cu locurile de munca. Cat mai multi se duc acum acolo. La politie ai alt statut, iei mita, ai prestanta si cred ca te angajeaza imediat.

| florin926481f a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai loc de munca asigurat la ambele, se scot locuri atat cat e nevoie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru florin926481f):

Esti sigur? Am vazut intr-o stire de anul trecut ca foarte multi dau la armata incat sunt 5-6 candidati pentru un loc la subofiteri si alte grade, de.aici m.am informat despre asta. Atunci este posibil sa fi interpretat grasit.

| florin926481f a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt 5-6 candidati pe un loc la admitere, in final doar unul este admis.Toti cei care finalizeaza studiile au loc de munca asigurat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru florin926481f):

Mersi mult. Am trait in minciuna pana acum. Pai atunci trag tare sa fiu admis ca de acolo am traiul asigurat pe cativa ani. Stii cumva ce salariu net am? Si fara bac cam pana in ce grad ma pot duce?

| florin926481f a răspuns (pentru anonim_4396):

Fara bac nici macar nu poti sa participi la admitere asa ca trage tare sa iei bac-ul mai întâi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru florin926481f):

Aici te inseli amarnic si sunt sigur de asta. Am cunosinte care au intrat fara bac. Din cate stiu la soldat nu se cere bac. La subofiteri da.

| florin926481f a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si eu ce am zis? Noi vorbim aici de admitere la subofiteri nu la SGP.

| AlinTanase a răspuns:

Eu nu sunt în nici unda dintre acestea dar am un văr ce era militar nu știu ce grad și a trecut la poliție un grad destul de măricel deci aceasta miscare ma face sa cred că este mai bine la politie