| name50 a întrebat:

as avea nevoie de un raspuns, pentru cine stie sau are timp.Am facut de curand 18 ani si as vrea sa imi caut un job(primul de altfel deci nu am niciun fel de experienta) probabil part time, pe timpul verii. Vreau sa stiu de ce am nevoie sau cam ce se cere in cazul asta(sunt inca eleva la liceu)

3 răspunsuri:
| Nimeni10 a răspuns:

Angajeaza-te la un bar.

| N0H4CK a răspuns:

Cele mai bune joburi pe timp de vara sunt cele de pe litoral. Se castiga bine, plus tips, dar e munca multa. La joburile sezoniere iti trebuie doar buletinul, iar la un serviciu normal, actele de baza: buletin, certificat nastere, diploma de studii. Oricum, orice companie, la angajare, iti va spune tot de ce ai nevoie pentru intocmirea contractului de munca.

| victorviorel a răspuns:

Trebuie sa te agajezi pe sezon si ati trebuie dela dispesar adeverita ca poti lucra si buletinul si cam atat. sper sa te ajute