| Monyyyyy a întrebat:

Buna TPU as dori sa ma duc la Politehnica in cluj la electric sau ceva de genul, eu sunt la profil tehnic matematica m2 este destula? Chiar vreau sa pot face facultatea. Este grea? Matematica m2 la care specializari sunt? O sa imi gasesc un job bun aici sau afara? Va rog ajutor funda.Am avut media 9 la mate.Am auzit ca la majoritatea intri prin dosar,stiu fizica,dar nu vreau sa risc stiti si ar avea ceva daca dau bacul din biologie? Profesoarei noastre de fizica nu i convine ca cine da din biologie pleaca la politehnica,are dreptate,dar sunt multi care stiau, dar stiti le e frica pentru ca e un examen o data in viata. Ajutor

6 răspunsuri:
| JustMeForever3 a răspuns:

1.Matematica de m2 nu este destulă(am dat bacul din mate m1 si tot a trebuit sa faca pregătire specială pentru poli deoarece se cere o matematica mult mai avansata pentru admitere)2. Daca nu stii mate, fizică, info si putina chimie eu zic ca nu are rost

| NoctisFive a răspuns (pentru JustMeForever3):

Informatica nu e necesara la toate profilele happy

| Monyyyyy explică (pentru NoctisFive):

Ceilalti zic ca trebuie matematica m1 sad

| NoctisFive a răspuns (pentru Monyyyyy):

Pai iti trebuie M1

| Monyyyyy explică (pentru NoctisFive):

La toate? stiu care o facut m2 si is la poli, dar nu am apucat sa vb nu stiu ce cu ei

| NoctisFive a răspuns:

-Matematica de M2 nu e suficienta pentru Poli. Daca nu inveti mai mult risti sa nu termini facultatea. Politehnica din Bucuresti este grea, nu stiu cum e cea din Cluj.
-Job-ul depinde de tine, de cat de buna esti pe facultatea aleasa.
-Profa ta are dreptate. Ce rost are sa inveti la doua materii? Degeaba intri la Poli daca dupa cateva luni nu mai poti face fata. Asa simti o presiune, trebuie sa inveti fizica cat de bine poti.
-Nu exista facultati de M2 la Poli, iar daca sunt, sunt nefolositoare.