| 12344yuuo a întrebat:

Buna TPU! As dori un sfat pentru ca nu am cu cine vorbi legat de asta. Mai am un an de liceu si sunt la un liceu pe profil economic. Imi place mult sa desenez si sa pictez deși nu sunt foarte pricepută, ma descurc decent si e singurul lucru pe care il fac cu drag. Nu stiu ce voi face după liceu dar mi-as dori sa ma duc pe ceva ce tine de desen sau pictura pentru ca nu as vrea sa fac ceva ce nu imi aduce satisfacție. Ce as putea face? Unde as putea intra? Mă gândeam sa incerc anul asta cursuri de desen si pictura. Poate m-ar ajuta pe viitor. Multumesc.

1 răspuns:
| isemilia a răspuns:

Poti incerca freelancing-ul, poate te ajuta. Si NFT-urile sunt la cautare acum. Poti merge mai departe pe arte, daca asta iti place. Preferi arta digitala sau pe cea traditionala, pe foaie? Te poti indrepta spre partea de ilustratii (cum sunt cele din benzile desenate spre exemplu) sau de facerea logo-urilor. Sau poti face tablouri si sa incerci sa le vinzi. Daca te vezi profesoara poti incerca si asta.