| Monyyyyy a întrebat:

Buna TPU as vrea sa dau bacu din fizica, trebuie sa aleg din timp din ce sau imi dau cele 4 subiecte la bac si imi aleg eu atunci? La politehnica daca dau din biologie nu ma primeste? Daca dau simularea din fizica in a 12 a pot schimba bacul? Este greu?

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Poți sa dai bacul la ce vrei tu, mulți aleg biologie pentru ca e cel mai ușor de luat 10 și nici nu te stresezi prea tare. La politehnica dacă vrei sa intri și sa faci fata in facultate, trebuie sa ai cunoștințe solide de mate și fizica de asta aleg mulți care se duc acolo sa dea bacul la fizica pentru ca se pregătesc pentru ambele.

| Vvistula a răspuns:

Daca dai simulare la ceva poti schimba dupa, la fizica e destul de greu pentru cei care nu le au cu fizica si nu lucreaza. Te primeste la Politehnica daca dai bacul din Biologie, nu are legatura.