| Monyyyyy a întrebat:

Buna TPU as vrea sa imi spuneti clar la politehnica la inginerie electrica este de ajuns M2? Pentru ca eu asta fac in liceu si as dori s dau acolo, pot face fata? Unde este matematica m2? Mai stiu oameni cu m2 care sau descucart.Help me please

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Chestiile care se fac in facultate la mate sunt mult mai complexe și mai abstracte decât ce se face la liceu, e diferența foarte mare. Dacă ai o oarecare baza poti înțelege ce se preda la facultate, dacă ești atenta și dacă te duci la fiecare curs.