| TheCubeBoy a întrebat:

As vrea sa invat sa repar PC-uri/laptopuri cu alte cuvinte vreau sa devin depanator de calculatoare, pur si simplu ma atrage acest domeniu de reparat calculatoare si stiu ca nu voi muri de foame daca stiu aceasta meserie deoarece mereu se vor strica PC-uri, insa nu stiu cum sa ma specializez.
P.S. Sunt clasa a 8 a si trebuie sa aleg un profil si habar n-am unde sa dau.
Imi puteti da niste sfaturi ce sa fac?
dau funda!

Răspuns Câştigător
| aDEeLAa a răspuns:

Pai, mai departe urmeazi un liceu cu profil de informatica... sau matematica-informatica, sau mai poti face in vara sau cand ai timp fa niste cursuri, care iti vor da o diploma prin care vei fi recunoscut

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mate info si apoi o facultate de la politehnica, fie AC cu specializarea calculatoare fie ceva pe la electrotehnica