| VoltsLife a întrebat:

As vrea sa stiu care ar fi un job mai banos si mai ok dintre medic veterinar, programator si arhitect. Astept raspunsuri serioase.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jobul de arhitect e cel mai bănos, dar trebuie să ai talent și să muncești mult.
Jobul de medic veterinar e ideal dacă iubești animalele dar nu te aștepta să te îmbogățești din asta.
Și jobul de programator e bănos.

5 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Banos - IT.
Ok - Veterinar
Fiţe - Arhitect

| sierra1 a răspuns:

"care ar fi un job mai banos si mai ok"

intrebarea conține o cantitate mare de...să-i zicem umor. Cum ar putea fi răspunsurile serioase?

| Maia55 a răspuns:

Nu poți alege un job doar pentru bani. Dacă nu te descurci în domeniul ala degeaba. Însă dacă ești cel mai bun pe domeniul tău oricare ar fi vei fii și bine plătit. Găsește ceva sa te atragă pe tine.

| CosminCiotina a răspuns:

Dacă te gândești la facultate, încearcă mai întâi să analizezi dacă și se potrivesc aceste joburi. Nu te lua după bani că vei fi foarte dezamăgit dacă vei ajunge să ai un job "bănos", dar pe care să nu îl faci cu plăcere.
Dar ca să iți răspund. Depinde. Depinde unde vei lucra, dacă vei avea clienți.

| AndreeaWls a răspuns:

Arhitect faci cei mai mulți bani îți garantez