| UrsuletUUU a întrebat:

Buna TPU as vrea sa va pun o intrebare, dar va rog niste raspunsuri sincere. As vrea sa invat coreeana stiu ca este foarte grea dar imi place foarte tare limba, m-ar ajuta cumva in viata? are sens sa o invat si daca m-ar ajuta.la ce mai exact? ..Va rog niste raspunsuri sincere dau funda!

Răspuns Câştigător
| GabrieL98KiDD a răspuns:

Mda de ce crezi ca nu te-ar ajuta, cu cat cunosti mai multe limbi cu atat sti mai multe.
Acuma fiecare limba este grea de retinut dar daca iti place si vrei atunci de ce nu.
Eu de exemplu cunosc limba engleza, franceza si putin din italiana.
Daca iti place sa inveti limbi straine atunci e foarte bine si poate dupa poti sa te duci si la o faculate de traduceri care se cauta foarte mult mai ales pentru limbi din astea gen coreana, chineza, japoneza...
Eu zic sa inveti dar acum tu decizi.
Sper ca te-am ajutat.

5 răspunsuri:
| noisolpXekuNemertXe a răspuns:

E OK! Și eu învăț rusă doar așa! Și da, o să te ajute la CV sau dacă mergi în Corea etc.

| annneamary a răspuns:

Cred ca stiu motivul pentru care tit place aceasta limba, si eu im doresc sa o invat, gasesti mult ajutor pe internet, cursuri detaliate si asa mai departe, daca te-ar ajuta, probabil ca da dac ai merge in coreea, si nu doar asta ce e rau in faptul ca inveti o limba noua cu cat mai multe cu atat mai bine pentru tine, poate cinestie pe viitori alegi sa te muti in alte locuri gen seul si asa mai departe

| Hunt_Lexy_1995 a răspuns:

Faptul că îți place foarte tare limba este întotdeauna cel mai bun motiv pentru a o învăța. În acest moment m-am apucat și eu de coreeană, tot pentru că îmi place. Nu mă interesează faptul că poate nu o voi folosi niciodată. Eu îmi doresc ca într-o zi să vizitez Coreea, așa că mă pregătesc învățând limba. Faptul că știi o limbă precum coreeana va arăta cu siguranță bine în CV.

| niku123456789 a răspuns:

Nu ajuta la mare lucru... Dar in coreea nu poti vedea cine stie ce lucruri dar daca vrei sa o inveti bine dar iti spun ca intr-un fel e o pierdere de timp...