| elenachiorean167 a întrebat:

Cam ce locuri de munca pot avea adolescentii de clasa a 10a semestrul doi in varsta de aproape 17 ani? Multumesc anticipat.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate ajutor de ospatar, ca nu poti sa fii ospatar la 16 ani, fara un curs sau calificare.
Ajutor de bucatar, vanzator sau curatiitor la McDonalds, gradinar la sere si gradini samd.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am văzut asemenea adolescenți angajați chelneri la o cafenea pe timpul verii.

| Celcestietot a răspuns:

Oriunde se accepta part time. Ai mai putea sa plimbi animalele pe bani sau sa fii bona.

| Ineys a răspuns:

Mc/ Kfc, casier in general pe la diverse magazine: Profi, Lidl, stii si tu. Poti sa te angajezi la foodpanda sa livrez mancare, sa o pizzerie tot la fel sa livrezi pizza ( pe bicicleta normal, ca inca nu ai permis ).

| Andrei200202 a răspuns:

Ajutor de bucătar am muncit vara trecută, tot la 17 ani.

| AnatoliyMikhailov a răspuns:

Ospatar