| gellalbie4ever a întrebat:

Bună TPU,
Cât este salariul la Profi pentru casier part-time?
Cât este salariul la Mega Image pentru lucrător comercial part-time?
Dau fundă!

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

In ambele cazuri foarte aproape de salariul minim. Am rude/prieteni care au lucrat in ambele locuri.

| zilog a răspuns:

7 lei / ora
de ce sa te vinzi atat de ieftin

eh as da 20 lei / ora doar sa imi cari geanta de scule sa faci curat dupa ce termin lucrarile
sa mergi sa cumperi chesrii ce mai trebuie prin stoc

sa ma tii de vorba cat timp lucrez
sa raspunzi la telefoane sa injuri clientii si sa ii faci sa se simta ca niste milogi pe cei care sunt extraordinar de zgârciți
sa incerci sa ii influentezi sa nu mai fie atât de zgârciți chitre calici avari hapsâni

si până la urnă să negociezi cu ei și să obții de la ei cât mai mult cu putință cbiar dacă ei la început aveau dr gâmd să ofere praful de pe tobă doar niște frimituri
că așa sunt majoritatea românilor
câmd se văd cu sacii în căruța nu prea vor să mai și plătească serviciile primite

cam asta ar fi un job sjmplu clar de la care poti caștiga 20 lei/ora×4ore×25 zile= 2000 lei / lună

și eu sunt un mic nimic
un mic intreprinzator
un mester meserias inginer care face cate ceva cu mintea inteligenta imaginația si mâma lui

si eu castig cel mai putin pentru ca nu stiu cum se face ca nu sm talent la cerutul de bani si imi e rusine
si de mult prea multe ori cer exgraordinar de putin pe munca foarte multa

dar daca ai fi secretara muncitor universal la mine
poate ca o sa ai mai mult tupeu sa nu te lasi induplecata de povesrile clientilor
asa ca ori su bani sa faca lcrarea ori le dai cu sutul in fund

si eu care nu am bani multi iti pot oferi 20 lei / ora ca muncitor universal
om bun la toate

dapoi altii care reabiliteaza gradinite scoli pe banii statului pe saci de bani
astia ar trebui sa iti poata oferi mult mai mult

| morfeo a răspuns:

Daca stiam iti spuneam

| SLexuS a răspuns:

Salariul difera, cel mai bine este sa intrebi, oricum sa nu te astepti la ceva mare, probabil este minimul.
Du-te la interviu in caz ca trebuie, iar cand depui CV-ul ( in caz ca ti-l cere ), la final poti pune si intrebari, iar aici este momentul perfect de a adresa intrebarea.

| Admiraljoker a răspuns:

Du-te și întreba

| Deji_Emanuel-Andrei_2001 a răspuns:

Salut eu lucrez în Profi și te pot ajuta. Salarul diferă de la oraș la oraș, in orasele dezvoltate angajați au salarul un pic mai mare, intr-un oraș mai mic subdezvoltat salarul este foarte mic. De exemplu în Cluj (unde lucrez) salarul unu angajat part-time (4 ore) este de 950-1100 lei cu tot cu bonusuri la acest salar se adaugă ceva compensații daca angajatul part-time este minor și dacă este elev deoarece plătește un impozit mai mic către stat.