| crud a întrebat:

Buna, TPU! Ce facultate de medicina ati alege intre Iasi si Bucuresti? Ambele se afla cam la aceeasi distanta de casa iar o a treia varianta nu prezinta interes.

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Cea mai buna din tara e cea de la Cluj, pe locul 2 Bucuresti.
La Bucuresti chiaria e mai scumpa decat in Iasi (daca nu stai la camin) si e un oras mai aglomerat. Ca avantaje ar fi ca in Bucuresti sunt foarte multe oportunitati (poti avea mai multe activitati pe langa facultate pentru ca e capitala), sa nu uitam ca facultatea de aici e mai bine cotata decat cea de la Iasi deci e la un alt nivel si sunt si foarte multe spitale unde studentii pot face practica.

Pe scurt, eu as alege Bucuresti.

1 răspuns:
| Panamax a răspuns:

Daca suporti accentul, e ok si la Iasi.