| Iulya17 a întrebat:

Ce imi puteti spune despre o cariera in jurnalism(ce este necesar si daca se merita ), sau despre o cariera in psihologie? Care e mai ok si mai profitabila? Multumesc!

2 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Ambele domenii sunt destul de dificile și ca să faci ceva în ele trebuie să fii foarte foarte bun. Îți trebuie ambiție, inteligență și să fii descurcăreață. Pentru psihologie trebuie să ai și niște bani cu care să pleci la drum. Dacă nu te regăsești în spusele mele atunci nu ai ce căuta în domeniile astea.

| R3fr3n a răspuns:

Nu cred psihologie e un puncte forte...mai ales ca acolo platesc doar cei care au nevoie, in jurnalism te platesc toti pentru anumite scrieri/reportaje de-ale tale.