| VreauSaFiuMilitar a întrebat:

Buna TPU... Ce meserii iti ofera posibilitatea sa vezi toata lumea?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Chilot. Ăla care chilotează avioane.

| NLS a răspuns:

Insotitor de bord pe un vas de croaziera - au liber cand vasul acosteaza, si de obicei insotesc turistii pe uscat in fiecare oras sau statiune in care opresc,

ghid turistic pentru excursii (nu la vreun muzeu sau alt obiectiv fix),

sau daca esti femeie - stewardesa, (pentru ca foarte putini barbati sunt acceptati in domeniul asta).

Pilotii, capitanii de vas, si restul personalului vad si ei multe, insa nu stiu exact cum au programul intre 2 curse.

| Felys a răspuns:

Ziarist,navigator,pilot,presedinte

| StrongHeart a răspuns:

Sunt oamenii aia de la tv de se duc prin diferite orase ale lumii si gusta mancarea, cunosc oamenii si cultura lor.Aia au propriul lor show tv.
Mie un om tare mi se pare Bear Grylls. Daca vei cauta pe google la descriere are "aventurier". Deci meseria de aventurier daca vrei sa o numesti meserie. Poti sa fii scafandru si sa vezi adancul marilor si oceanelor sau pilot si sa fii cu capu' in nori la propriu.
Poti sa fii geolog sau arheolog si sa ajungi in niste locuri indepartate si sa explorezi frumusetile naturii.
Nu este tarziu niciodata sa iti schimbi meseria si sa incerci ceva nou.Succes!

| QElenaBoghiu a răspuns:

Tirist rolling on the floor

| Edmonds2342 a răspuns:

Ghid turistic

| NoOne18 a răspuns:

Navigator, stewardesa

| BunaZiuaMerio a răspuns:

1.Pilot de avion
2.Insotitor de zbor daca nu vrei sa pilotezi
3.Sofer te tir.(Daca e gasesti o slujba pe toata europa sau pe ce continent vrei nu pe o anume tara)
3. Poti lucra pe un vas de croaziera(P.S. sper ca am scris corect)
4.Arhitect

| uchihasasuke09 a răspuns:

Daca esti un bun programator, medic, avocat poti sa vezi lumea deoarece castigi multi bani, depinde de cat de bun esti.

| Mihai_Raul_Demeter_2000 a răspuns:

Sofer de tir