| Chris01 a întrebat:

Bună TPU, ce meserii se gasesc fără bac?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Foarte multe. Dar nu se gasesc asa pe jos si nici nu cad din cer, trebuie sa muncesti pentru asta. De ex meseria de frizer, se castiga foarte bine, doar ca trebuie sa faci curs si sa lucrezi mult la perfectionare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Meserii fără bac de găsesc, dar meserii cu salar mare, fără bac, nu prea.

| Aurora99 a răspuns:

Salut! Lucrez intr-o afacere globala multipremiata in care nu ma gandeam sa ma pot inscrie fara examenul de bacalaureat luat, insa aceasta companie beneficiaza de acest aspect. Media de lucru este de 1-2 ore/saptamana pana la cate poti tu si ne esti judecat de nimeni. Castigul este progresiv dar daca esti consecvent in munca, in doi ani poti ajunge milionar, oricat de curios ar suna acest lucru. Daca esti interesat, da-mi mesaj in privat. O zi buna!