| Salagean_Mihai_1989 a întrebat:

Buna TPU.Ce părere aveți despre profesori? Ar merita sa ma fac profesor?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca iti doresti, de ce nu? doar sa fii pregatit pentru ca vor fi mereu si copii mai rai si neascultatori, trebuie sa stii cum sa-i pui la punct. Daca poti sa treci pesteacest aspect, si posibili parinti scandalagii ca nu faci aia si ailalta, atunci da.laughing

| CuriousStuff a răspuns:

Din ce punct de vedere sa merite? Daca iti place asta normal ca ar merita, daca nu iti place/detesti meseria asta si sa lucrezi cu copii nu merita. Simplu, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde:

Plusuri si motive pentru "de ce nu":

Nu ii cel mai greu job
Platit relativ "ok"
Stai cu copii (daca iti place, este un +)
Depinzand de varsta lor, te poti intelege chiar bine cu ei

Minusuri:

Asteapta-te sa fie stresant uneori
Salariul e cat de cat "ok"
Daca vei fi cu copii de clasa 6 in jos,asteapta-te la mult stres
Daca vrei sa fi un profesor mai "amuzant",nu te fa profesor de universitate, deoarece oamenii merg acolo sa invete, nu sa rada

Sfaturi:

Sa nu fi un profesor tampit care da teste doar pentru ca o clasa a facut galagie
Sa nu dai note mici pe nedrept
Sa asculti si de problemele elevilor daca nu au putut invata, nu sa fi ceva gen "a, nai invatat? 2"