| Veromi321 a întrebat:

Cine poate sa-mi spuna, ce cariera in uniforma( exemple )se mai poate face la varsta de 29 de ani pentru o fata? Rog ca raspunsurile sa fie serioase.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 29 de ani, orice carieră, indiferent că vrei să te încadrezi sau să te înscrii la o instituție de învățământ aparținând MAI, MApN, Penitenciare, Poliție de frontieră, Vamă etc.
Școala pentru Agenți de poliție și Academia de Poliție au eliminat limita de vârstă, iar în Armată te poți angaja dacă ai între 18 și 50 de ani (și poți lucra până la maxim 55 de ani).
Celelalte instituții nu au nici o limită de vârstă (ANAF, DGAF etc.)

| Veromi321 explică (pentru anonim_4396):

Si la Institutul medico-militar varsta pentru admitere a ramas aceeasi de cel mult 26 de ani?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Veromi321):

La învățământul de zi (cu frecvență) se poate să fi păstrat limite de vârstă, sună sau trimite e-mail la instituția de învățământ respectivă, numere și adrese de mail găsești pe site-ul lor.