| anonim_4396 a întrebat:

cine stie in Romania anumite agenti, firme sau compani care m-ar putea ajuta sa-mi gasesc un job in strainatate sau angajeaza oamenii din tara in strainatate? Am 21 de ani,studii am liceul cu bacul si experienta manipulant marfă si operator call center dar nu cine stie ce. Vreau raspunsuri legate de intrebare nu dau la facultate ca nu-mi permit si familia la fel, situatia financiara e complicata.

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la o ruda/un prieten care este deja in strainatate, iti va fi mai usor asa si nici nu va fi socul asa mare ca esti intr-o tara straina.
Cu firmele astea trebuie sa ai foarte mare grija, multe nu sunt serioase. Daca gasesti ceva pe net cauta neaparat recomandari.

| laSoledad a răspuns:

Agentia Judeteana pentru Ocuparea Fortei de Munca din orasul tau. Intrebi mai multe despre programul european EURES de mobilitate a fortei de munca in strainatate.
https://ec.europa.eu/....../page/main
http://eures.anofm.ro/jobseekers_cor2.php

| mirceakitsune a răspuns:

Capsunelee.