| Monyyyyy a întrebat:

Buna TPU credeti ca as putea duce pasul la Politehnica daca sunt la profil tehnic, electric? As vrea sa o pot face.Multumesc.Mai stiti care o reusit, asa grea e matematica? Pot sa ma descurc cu ceea ce am facut eu?

Răspuns Câştigător
| GoldandSilver a răspuns:

Mult succes in ceea ce faci! Funda?

5 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

La Automatică și Calculatoare cu matematica facută la un liceu tehnologic nu te descurci. La restul specializărilor, da.

| Monyyyyy explică (pentru AC4S4):

As dori la profil electic sau ceva de genul nu sa lucrez in IT

| AC4S4 a răspuns (pentru Monyyyyy):

Atunci te descurci cu ce ai făcut în liceu. Unii se duc de la uman (deci și mai puțină matematică) la specializări de genul.

| GoldandSilver a răspuns:

Trebuie sa recunosc ca la profilul tau se face m tehnologic (3 ore/sapt) care e mai usor decat M1-M2, iar fizica banuiesc ca faci 2 ore pe saptamana ceea ce e diferit de cei de la profil real cu 4-5 ore de mate si 3 ore de fizica. Daca vrei cu adevarat, trebuie sa muncesti foarte mult. Ai facut niste teste de admitere la fizica sau la mate, te descurci? Daca da, atunci du-te, trebuie sa reusesti cu munca!

| Monyyyyy explică (pentru GoldandSilver):

M2 a zis dirigintele ca facem si am facut unele modele de examene ma gandes ca la calculatoare este m1