| Andrei_Robert_1994_lPpI a întrebat:

Cum sa ajung acolo unde mi-am propus? Intreb asta deoarece simt ca timpul trece asa repede si nu am chef de nimic si daca as avea chef sa fac de ex teme, ma apuc, ma chinui sa imi dau seama cum sa le fac si in final nu stiu.Imi zic ca daca as sti sa fac sa fac tema as face-o cu mare drag.A doua intrebare e cum sa fiu in pas cu timpul.

1 răspuns:
| FrateleRobert a răspuns:

Salut, Andrei_Robert_1994_lPpI. Inteleg aceasta problema cu temele, si eu sunt tot un copil si cred ca pot intelege prin ce treci. Nu o sa-ti zic "pune mana si invata" sau ceva gen. Daca ai probleme cu rezolvarea temelor, poti consulta un adult care se pricepe la temele pe care le ai sau poti intreba pe un site pentru rezolvarea temelor, cum este de exemplu brainly.ro. Daca totusi ai rezultate bune si ai doar aceasta problema cu temele poate nu reusesti sa te concentrezi sau ceva de acest gen. Deci, cel mai bine este sa faci unul dintre cele doua lucruri pe care ti le-am propus. Acum legat de dorinta ta de-ati atinge "telurile", cel mai bine este sa gasesti cele mai bune cai, caci dupa cum stii si tu (cred), daca usa din fata ti se inchide, intra pe cea din spate. Dar, totusi, depinde si ce scopuri ai. Acum legat de problema ta cu timpul. Aceasta problema o are mai toata lumea, totul tine de punctualitate. Cel mai bine este sa faci totul la timp si sa nu amani ceva ce poti face azi pe ziua de maine. Nu stiu cat de bine ti-am raspuns la aceste intrebari, caci, dupa cum ti-am spus si tie, sunt doar un copil, deci nu am "maturitatea" necesara de-ati raspunde, spre exemplu ca un adult. Daca totusi vrei un raspuns mai profesional iti recomand "Telefonul copilului", poti gasi mai multe informatii despre aceasta asociatie aici: http://www.telefonulcopilului.ro/despre-noi