| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU! Cum se creează un CV online? Este urgent, firma la care doresc să lucrez vara aceasta acceptă depunerea CV-urilor numai în format online, pe site-ul lor. M-am dus acolo cu un CV pe hârtie și mi-au spus că nu-l accepta în acel fel. Când intru pe site, îmi arată să selectez un fișier din telefon cu CV-ul. Eu nu știu cum să fac asta, cum să îl creez.
Vă rog frumos, cine vrea să-mi explice pas cu pas cum să fac online un CV.
Mulțumesc, dau fundă!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

CV-urile in ziua de azi sunt scrise in word si trimise electronic ca atasament pdf prin email, catre toti angajatorii sau companiile de recrutare.
lasa naibii telefonul ca nu te ajuta la nimic!

Intra acasa pe computer, selecteaza linkul, deschide-l scrie acolo scrisoarea de intentie si explicatiile de ce vrei acel job si atasezi CV-ul in format pdf.

Ti-as recomanda sa rogi un prieten sau coleg sa-ti arate asta, ca tu nu ai cum sa pricepi ce-ti spunem noi, nici macar pas cu pas, fiindca nu cunsoti nici un termen.

| haileewatson a răspuns:

Firma respectiva vrea sa incarci pe site un CV in format Word sau PDF. Te duci la un calculator, creezi un fisier Word nou si scrii in el informatiile din CV - atentie, acesta trebuie sa aiba o structura usoara de citit, pentru asta iti recomand sa cauti exemple pe Google. Din moment ce nu stii sa faci asta, urmeaza sfatul Violletei si roaga pe cineva sa-ti arate pas cu pas.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intră aici și vei găsi informațiile de care ai nevoie:

https://europa.eu/europass/ro/create-europass-cv