| Denisaaa08 a întrebat:

Buna TPU! Cum te poți lansa in muzica?

11 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Pile/colaborare cu in cantaret mai mare/noroc

| Zuzu1991 a răspuns:

Youtube, daca, canti destul de bine, iti faci followeri si apoi te descopera cineva pana la urma

altfel TREBUIE sa ai pile, iar daca ai, poti sa ajungi marea celebritate chiar daca esti URATA CU SPUME, cum a fost Loredana URATA CA DRACU de Groaza, sau Barbara ARAT CA O GAINA Streisand

si, stiu ca o sa ma contrazici, m-a contrazis cineva cand i-am spus ce parere de rahat am despre Loredana, ca e buna cantareata, ca are voce, ca ajuta pe altii, ca aia, ca ailalta, am doar doua cuvinte pentru tine:

SHOW business

adica nu e HORROR business (sa am cosmaruri dupa aia), NU?!?

| Denisaaa08 explică (pentru Zuzu1991):

Când zici pile la ce te referi?

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Denisaaa08):

Sa cunosti pe cine trebuie si sa vrea sa te promoveze

| Denisaaa08 explică (pentru Zuzu1991):

Aaa ok

| Meme10Meme a răspuns:

Nu stiu, vorbeste cu Selly.

| DenqOO a răspuns:

Canal de Youtube.
Tine un concert. La mine in oras ieseau pe strada si cantau
Cursuri sau o facultate in domeniu.
Poate sa tirmiti un sample unui mare artist

| AlexValentinn a răspuns:

In ziua de azi te poti lansa foarte usor datorita Youtube ului. Daca esti afon ca aby si lino golden, canti despre gucci si nu stiu ce haine de firma si te flexezi cu fete aproape dezbracate succesul este garantat.

| LaurAndreii a răspuns:

Iti bagi o singura manea lasa-ma doamne si te lasa el de muzica nu te lasi tu de muzica boss-ule.

| BaiatCuPmareSiMultaS a răspuns:

Poate cu niste pile daca nu la concursuri muzicale happy

| RaduMirceaROHsHXJsK278 a răspuns:

Ai nevoie de:

1. Talent
2. Casa de discuri sau Curator
3. Marketing