| AntoniaMra a întrebat:

Bună, TPU!
Dacă ați avea posibilitatea de a alege între Facultatea de sociologie, secția de resurse umane și Facultatea de Limbi și Literaturi Străine, limbile japoneza/germană, pe care ați alege-o și de ce?

3 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Dacă aș fi terminat liceul acum, aș fi ales, din cele de mai sus, Facultatea de limbi străine. Și poate germană. De ce? Mi-ar fi fost mai ușor să găsesc un loc de muncă dincolo, pe un salar frumos.

Răspuns utilizator avertizat
| DanaDaniellllla a răspuns:

Mergi la sociologie, limbi străine poți să înveți și fără să mergi la facultate. Iar facultatea de limbi străine este foarte grea ( profesori exigenți și materie multă și inutilă).