| NUTREBUIENUME a întrebat:

Daca vreau sa lucrez in mass media, pe domeniul de writing, sa scriu articole, sau poate chiar sa lucrez la o revista, ceva de genul, este mai indica facultatea de tehnologia informatiilor sau jurnalism? Multumesc!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

TI are sens doar daca vrei sa scrii exclusiv pe partea de tehnologie

| NUTREBUIENUME explică (pentru suntserios):

Categoric, vorbesc despre tehno-redactare. happy

| suntserios a răspuns (pentru NUTREBUIENUME):

Eu ma refeream la continutul textului, daca sunt articole cu referire la partea tehnologica... ca sa scrii cateva cuvinte in word nu ai nevoie de o facultate

| Ohaithar a răspuns:

Ambele funcționează, chiar și Litere. Lumea va lua în seamă jurnalismul în caz de CVuri identice, însă asta nu se întâmplă niciodată. O persoană cu 100 de articole online pe CV și fără facultate va avea mai multe șanse de interviu decât o persoane cu facultate fără nici un articol scris.