| Denisaaa08 a întrebat:

Buna TPU! De la ce vârsta poți sa te apuci de o cariera muzicală? Dacă ma apuc de canto la 13 ani pot sa devin cântăreața la 17-18 ani? Dau funda

13 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca nu vrei o cariera deosebita poti sa te apuci si la 30 de ani.
Paula Hriscu s-a apucat de muzica populara la o varsta inaintata (22 ani): https://paulahriscu.ro/

| sabin89 a răspuns:

Are dreptate Leatherface, cu muncă şi perseverenţă poţi ajunge orice, chiar şi ca asta:
https://www.youtube.com/watch?v=W3Mn_WbB0mo

| sierra1 a răspuns:

Păi ce facem aici, cobori ștacheta, te-ai răzgândit?

https://www.tpu.ro/......u-funda_1/

| Denisaaa08 explică (pentru sierra1):

Ești prost. Du-te și citește mai bine ce scrie acolo și după vi și comentezi.

| sierra1 a răspuns (pentru Denisaaa08):

Aici sunt două probleme:

1 - iar ai impesia că vorbești cu mă-ta (desigur, cu cratimă)
2 - la "vi și comentezi" mai pune un "i" anal_fabeto

...pricepi mami?

| Denisaaa08 explică (pentru sierra1):

Am făcut-o intenționat sa văd ce zici. Și normal imediat judeci o persoana...mai bine te-ai duce la culcare ca e târziu, in loc sa stai pe TPU sa mănânci " ca**t ". Hai te pup! Noapte buna!?

| sierra1 a răspuns (pentru Denisaaa08):

"in loc sa stai pe TPU sa mănânci " ca**t "

iar ai impresia că vorbești cu mă-ta? (din nou, desigur, cu cratimă)

| Denisaaa08 explică (pentru sierra1):

In primul rând ai prea mult tupeu. Zic să-ți vezi de treaba și sa nu mai ai replici proaste gen : " iar ai impresia ca vorbești cu mama ta?" schimba replica ca ma plictisești. Hai te pup!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuia de la varsta de 5 ani sa mergi la o scoala de muzica, acum este tirziu sa faci cariera, cei care acum sunt muzicanti au inceput din copilarie cu studiul pianului sau viorii, nu la 13 ani, la fel ca in cazul unui fotbalist el de mic se antrena la echipe de juniori ca progresind si crescind sa parcurga toate etapele pana la ajunge sa joace la cluburi renumite sau in nationala de seniori.

| Panamax a răspuns:

Depinde de multi factori.Au devenit vedete o gramada de rahati in ultima vreme, fapt care da de gandit asupra calitatii publicului.

| Invictusman a răspuns:

Dacă ai 40% talent nativ da, poți! Succes.ca sa devii cântăreața sa trebuie sa renunti la țigări fiindcă afectează corzile vocale. Cu multa munca si perseverenta poți ajunge sa devii orice in viata, dacă tratezi situația cu multa seriozitate.
Poti găsi câteva vocalize ale Dianei Pap repetate corect, tinere de vocalize câteva săptămâni și apoi poți sa iei lecții de canto.

| Denisaaa08 explică (pentru Invictusman):

Bine, mersi happy

| Invictusman a răspuns (pentru Denisaaa08):

Și eu am aceeași pasiune, vocalizele le găsești pe YouTube. Sa fi iubitawinking