| Swagmotherfuckers a întrebat:

după ce termin la Fălticeni scoala de subofițeri ai jandarmeriei române oare ne repartizează acasa?
Momentan sunt la litere, as urmă drumul asta al politiei/jandarmeriei...

Răspuns Câştigător
| Caine1122 a răspuns:

La final o sa dai un fel de examen si cu nota care o ia toti intra fiecare unde vrea. Daca sunteti 10 de exemplu su vreti sa mergeti aia 10 intr-un oras anume ei se uita cate locuri sunt disponibile, de exemplu sunt 5 locuri disponibile, atunci intra cei care au media mai mare la acel examen. Dar poti opta si pentru alte locuri insa in general fac inasafel incat sa te bage unde au ei nevoie nu unde vrei tu deci gandeste-te bine ca daca te da pe la capatul tarii esti obligat sa ramai in post din cate imi aduc aminte 5 ani daca ranunti o sa trebuiasca sa platesti scolarizarea, poti face si cerere de transfer dar in pacate nu prea se accepta

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te repartizeaza unde vor ei in functie de unde au nevoie si de media ta. Poate fi si acasa.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Esti repartizat in functie de medie. Poti sa te dea unde vrei tu sau la mama dracu unde e nevoie mai mare.