| irlanda3 a întrebat:

e cineva pe-aici care traieste in irlanda, dublin? as avea nevoie de niste informatii referitoare la dreptul de munca.multumesc

Răspuns Câştigător
| Oanaa93 a răspuns:

Buna happy sora mea ii plecata de 2 ani in irlanda si sta in dublin, romani nu au drept de lucru pentru ca nu sunt in spatiul schengen. A reusit pana la urma sa se angajeze la un magazin cu carte de munca doar pentru ca patronii sunt romani dar daca va trece o verificare pe acolo ea va fi data afara iar patronii vor primi amenda dar acum numai ii cazu pentru ca a obtinut cetatenie maghiara. Mai este o varianta te poti inscrie la facultati fantoma si atunci vei putea lucra happy asta a facut si ea dupa 1 an tongue

1 răspuns:
| sebysebyca a răspuns:

Mr.smekerila@yahoo.com!