| WickeDssick a întrebat:

Este posibil ca cineva sa facă facultatea pe cont propriu si sa se întrețină singur in același timp, fara niciun sprijin financiar de la nimeni in Romania, la Iași de exemplu? Daca da, cum?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, exista chiar 3 posibilitati:
1.Invata foarte bine si obtine o bursa de merit sau studii si mai lucreaza cca 2 ore pentru banii de buzunar si haine.
2. Obtine bursa de ajutor social si lucreaza ca la prima optiune.
3. Urmeaza facultatea la frecventa redusa sau ID si lucreaza cu norma intreaga.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Simplu, lucrezi în timpul facultății și stai la cămin.

| WickeDssick explică (pentru suntserios):

Pai si nu contează vârsta pentru a locui la cămin?

| suntserios a răspuns (pentru WickeDssick):

Contează sa fii student

| gogu220 a răspuns:

Daca vei sta in camin, pe langă multe alte posibile surse de venit o idee ar fi să îţi cumperi o maşina de spălat rufe si iei 10 lei / spalare, cu detergentul clientului.