| Softietaehyung a întrebat:

Este posibil sa intri la Facultatea de Litere pe o limbă străină (de exemplu coreeana, japoneza etc) fara a face cursuri înainte? Adică luat de la zero?

Răspuns Câştigător
| MihaelaOana29 a răspuns:

Da, este posibil sa intri la o facultate de acest gen, dar la admitere vei da un test la limba respectiva, iar daca nu stii..va fi cam greu. Ti as sugera sa te apuci de un curs. Mult succes pe mai departe

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu lua in considerare raspunsul de mai sus.
Daca facultatea are specializarea coreeana, japoneza etc si nu se specifica faptul ca trebuie sa dai examen de admitere la una din aceste limbi atunci inseamna ca sunt clase de incepatori unde totul se ia de la 0.