| Nerali a întrebat:

Eu cand o sa fiu mai mare as vrea sa devin psiholog.Anul acesta trec in clasa a 8-a si nu stiu ce profil trebuie sa aleg ca intr-un final sa urmez facultatea de psihologie. Funda

Răspuns Câştigător
| Pau17 a răspuns:

Hei.Eu am fost la profil de filologie si fata de celelalte clase [ mate-info, bio, etc] ni s-a predat in plus psihologie plus ca aveam 4 ore pe saptamana fata de celelalte clase care au facut doar 1 ani si aveau doar 1 ora. Apoi am dat la facultatea din Cluj Babes Bolyai -Facultatea de Psihologie si Stiinte ale Educatiei

7 răspunsuri:
| UnleashedPsycho a răspuns:

La Ştiinţe sociale.

| DimLight a răspuns:

Mai copchile vrei sa mori de foame? cunosc pe cineva care are si master iar acum face alta facultate pentru ca nu avea ce lucra desi spune ca oricum nu-i place asa mult(nu faci master chiar degeaba) laughing cred ca ai ceva sanse cu astia care au nevoie de pensionari pe caz de boala si cei cu diferite joburi sau pentru scolile auto dar in rest nu vad o oportunitate prea mare, sa stii ca la psihologie poti ajunge cam din orice specializare de liceu, uita-te care-s cerintele pentru facultatile de profil si ai sa vezi.

| Nerali explică (pentru DimLight):

Auzi eu am pus intrebarea pentru a afla ce te freaca pe tine ca eu nu o sa am de lucru? Vezi-ti de treaba

| JeSuisElle a răspuns:

Stiinte sociale iti recomand, se axeaza pe materiile prime psihologiei precum logica, filosofia, psihologia insasi si nu numai. E profilul meu :d o sa ai ce invata

| ElenaSA a răspuns:

Teoretic Stiinte sociale sau Filologie pentru ca la acestea se fac 2 ore pe saptamana in loc de una cat se face la celelalte.Dar este vorba de un singur manual, de Psihologie. Poti sa faci ce profil vrei pana la urma.Manualul il poti invata si singur.

| xtembix a răspuns:

Hei! Nu prea conteaza profilul care il faci ca sa dai la facultatea de psihologie. Oricum recomand stiinte sociala/filologie pentru ca sunt profile umane si se axeaza mult pe logica/filosofie.

| SefTPU a răspuns:

Stiinte sociale.