| Afghfjhgthgh a întrebat:

Eu de mult visez sa ajung la un profil bun la liceu ( economie ) apoi sa ma duc la facultatea de management financiar. si vreau sa ies contabil :d Si tot de mult visez sa ajung in Londra! Sa lucrez acolo, sa imi fac acolo o viata! Nu vreau sa traiesc in Romania! Cand vb cu mama despre acest subiect ea ma incurajeaza mereu, dar in schimb daca tatal meu aude asa ceva imi spune CREZI CA E ASA USOR? E IMPOSIBIL SA AJUNGI TU CONTABIL! DACA GRESESTI CEVA POTI SA AJUNGI LA PUSCARIE! si spune asta pentru ca am ceva probleme cu matematica. Dar eu pot face meditatii si cred ca imi voi " astupa " golurile de pana acum. De ce crede el ca e asa greu sa fii contabil? chiar e imposibil ca fiind contabil sa lucrez in Londra? straight face multumesc happy and Merry Christmas happy

3 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Daca ai vointa o sa reusesti! Iar tatal tau va intelege mai bine ce vrei sa faci atunci cand o sa te chinui mai mult! happy

Eu vreau sa ajung un programator, cred ca vreau Web designer si ca sa pot sa-mi indeplinesc visul invat pentru examene ca sa ajung la mate info iar la facultate o sa incerc sa invat cat mai mult, sa fac practica acasa ca din facultate sa ma angajeze altii si sa-mi asigur un viitor si apoi sa am o familie, sa-mi ajut parintii si sa pot sa ma distrez si sa ma bucur de viata!

| annmarya a răspuns:

Poti face ce iti doresti..insa demulte ori in viata ajungi s faci ceea ce nu iti doresti.cu multa straduinta poti ajunge contabil la Londra, nimic nu e imposibil cand iti doresti ceva, dr singur in strainatate este foarte greu. spun din propia experienta.

Răspuns utilizator avertizat