| gellalbie4ever a întrebat:

Bună TPU, fac un training la un fast-food și nu am trainer și nimenea nu vrea sa mă învețe. Pus să fac lucruri mărunte și îmi spun că nu-i deranjez dacă plec fiindcă oricum nu-i încurc cu nimic. Dar în schimb se așteaptă să le fac curat.

Azi, doamna șefă de tură s-a luat la harță cu un bărbat de la delivery de față cu clienții. Bărbatul a plecat și nu s-a mai întors să preia comenzile. Bărbatul fiind unul care înjură tot timpul. Apoi tot pe tura mea managerul a început să înjure de dr*ci fiindcă nu voiau niște colegi (de ai mei) care erau pe tura de după-masă de la 2 la 11 să vină la muncă la 10-12 dimineața, fiindcă nu avea el personal să-i facă treaba.

Nu mă deranjează câteva scandaluri, nici dacă se țipă la mine. Eu sunt la serviciu nu să mă împrietenesc cu alții. Dar mă deranjează că nu am cum să practic fiindcă nu sunt învățată de alți colegi sau trainer-ul care nu îl am. Iar alți colegi de ai mei sunt "hărțuiți" să zicem, să vină la muncă înainte de program.

Există vreo cale prin care să îmi dau demisia chiar dacă sunt încă în perioada de training?
Dau fundă!

2 răspunsuri:
| intrebcenustiu a răspuns:

Daca vezi ca nu te trateaza cum trebuie, nu fii sclav! spune-le ca pleci si aia e. Daca nu ai semnat nimic nu e nicio problema, nu au cum sa te tina cu forta, nici daca ai contract. Spui ca nu mai vrei sa continui si gata. Mai sunt si alte locuri de munca stai linistit

| Kalto a răspuns:

Daca poti, zi-le frumos ca nu ai chef de sclavia lor. Daca nu merge, da-i cu pumnu in masa.