| dreams0423 a întrebat:

imi poate spune cineva care sunt ramurile cu cele mai mari salarii in medicina?

Răspuns Câştigător
| raduspace10 a răspuns:

Mai, mai, cineva vrea banuti. Parerea mea este ca dupa 6 ani de facultate trebuie sa faci ce iti place si nu ce se plateste mai bine.
Dar ca sa raspund intrebarii tale: anatomia patologica, medicina legala, chirurgia toracica, pneumologia- astea sunt cele cu spor 100% sau mai mult, dupa caz. Mai este ATI, cu spor 75%. Mi se pare ca si psihiatria are spor ori 75% ori 100%- o intreb maine pe o colega de acolo. Anyway, poate mai stiu ceilalti ce sporuri sunt prin alte clinici, pe la medicina de laborator, infectioase.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Neurochirurgia, chirurgia, urologia, ginecologia, chirurgia estetica.

Acum depinde de cat de bun devii, dupa 6 ani de facultate si 4 ani de rezidentiat, ca sunt totusi 10 ani incheiati, ca sa inecerci sa fii cunoscut, sperand ca in urmatorii 5 ani te vei face cunoscut si cautat.

| dreams0423 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc mult! :*

| SilviaPunct a răspuns (pentru dreams0423):

Am uitat ginecologia! DA, e foarte foaarte banoasa, mai ales in privat.

| SilviaPunct a răspuns (pentru dreams0423):

Revin cu informatii: Psihiatrie spor 75%.

| raduspace10 a răspuns:

Neurochirurgie, chirurgie, ginecologie, pneumologie si chirurgie estetica, zic eu.