| MeryHojda2001 a întrebat:

La ce profil ar trebui sa merg daca vreau sa ma fac politista?

FUNDA happy

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Sincer oricare, nu are relevanta, dupa liceu oricum dai admitere la politie, cred ca din romana, sport si nu sunt sigura daca si engleza, deci orice ce profil ti se pare tie mai usor. Eu sunt la drept si am terminat biligvnul engleza deci nu are nici o treaba.

3 răspunsuri:
| Marrythenight a răspuns:

Nu conteaza profilul. Dar intreapta-te spre cel umanist. ( filologie sau stiinte sociale )

| Alinamia a răspuns:

Poti merge la liceul de politie direct iar dupa mai faci 3 ani de facultate si gata!

| tuddtudor114 a răspuns:

Buna! Stiinte sociale e profilul cel mai potrivit pentru ce vrei tu. E un profil destul de lejer. Sper ca te-am ajutat :-). O zi buna!