| GaBByzZuuuuuu a întrebat:

Buna TPU la vara gat liceul si vreau sa plec intr-o tara straina de preferabil una nordica. Imi puteti spune o parere sau daca ati fost in vreo tara din Europa sau chiar de pe alt continet cum este acolo sau in ce tara merita sa ma mut din punct de vedere financiar si al traiului? DAU FUNDA.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Uk dar cum vine brexitu o alternativa buna ar fi scotia pentru ca e vecina cu uk si viata e buna acolo. Aia raman in ue. Restul europei nu recomand pentru ca de la atatia imigranti s-a stricat treaba in multe locuri si salariile au scazut drastic, probabil ma intorc inapoi in uk anul viitor pe tir pentru ca simt ca sar calul in Spania multe chestii

| goguPatent a răspuns (pentru mgtow):

Lool, ai fost corigent la geografie aparent.

Scotia e parte din UK daca nu stiai. Iese Uk iese si Scotia din UE atat timp cat nu ies din Uk mai intai.

| mgtow a răspuns (pentru goguPatent):

Si tu ai fost in toamna sa recuperezi educatia civica. Scotia nu iese din UE chiar daca face parte din marea britanie pentru ca sau opus si nu vor.

| goguPatent a răspuns (pentru mgtow):

Si cand a fost referedumul pe acesta tema in Scotia?
Sau tu crezi ca a zis unul intr-un ziar ca ar fi mai bine pentru Scotia sa iasa din UK si hop hop se intampla maine?

loool

suntserios
| suntserios a răspuns:

Am locuit 8 luni in Olanda. Da, salariile sunt mari daca ai un job calificat, infrastructura impecabila, lumea civilizata cu forta din cauza amenzilor mari, multa verdeata.

In schim chiriile imense, benzina extrem de scumpa, ploua mereu, mancarea oribila, serviciile scumpe si proaste

| AndreiWeisz a răspuns:

Olanda

| AdrianL a răspuns:

Belgia sau Norvegia