| anonim_4396 a întrebat:

M-am intors ca sa va adresez si alte intrebari cu privire la urmatorul liceu la care voi merge. Ideea e ca nu sunt sigura ce vreau sa fac. M-am gândit la liceul militar. Vreau sa va intreb cam care este salariul unui medic veterinar, asta fiind a doua mea opțiune. Multumesc anticipat si as prefera sa primesc sfaturi doar de la cei care au fost la l.m. sau care stiu cum e.

2 răspunsuri:
| Vikaa a răspuns:

Ca medic veterinar trebuie sa-ti castigi tu traiul,adica medicina veterinara nu mai tine de stat,fiecare om care a terminat Fac. de medicina veterinara trebuie sa-si deschida propriul cabinet,si daca nu-ti vine lumea dai faliment,bagi o gramada de bani in ridicarea cladirii si nu scoti banii, medicina veterinara nu mai e ce a fost o data, du-te la o facultate de medicina umana, esti mai castigata asa.Dar faci cum stii, bafta.

| Cduncfujndf a răspuns:

Mergi la ce liceu vrei tu, nu contează chiar atât de mult liceul. Contează mai mult facultatea la care te duci. Dar gândește-te bine unde vrei, să nu faci vreo greșală, că apoi e mai greu să te transeferi la alt liceu.